نشست ادبی شاعران انجمن ادبی گلتاک در چهارشنبه‌های ادبی ایرانشهر

چهارشنبه 26 دی 1397 05:25 ب.ظ

 

نشست ادبی شاعران انجمن ادبی گلتاک در چهارشنبه‌های ادبی ایرانشهر

 • نشست ادبی شاعران انجمن ادبی گلتاک در چهارشنبه‌های ادبی ایرانشهر

  تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۴

  سلسله جلسات هفتگی شعرخوانی شاعران انجمن ادبی گلتاک، با عنوان چهارشنبه‌های ادبی ایرانشهر، چهارشنبه هر هفته در محل کتابخانه عمومی پارک فجر شهر ایرانشهر برگزار می‌شود.

  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی انجمن ادبی گلتاک، سی‌وهفتمین نشست از سلسله جلسات هفتگی شعرخوانی شاعران انجمن ادبی گلتاک، با حضور شاعران و علاقمندان به شعر و ادبیات  چهارشنبه 26دی ماه و از ساعت 15 در محل دائمی جلسات انجمن واقع در کتابخانه عمومی پارک فجر ایرانشهر برگزار می‌شود.
   
  محمدیاسین جلال‌زهی، دبیر انجمن ادبی گلتاک گفت: جلسات هفتگی انجمن ادبی گلتاک با هدف آموزش،   گسترش فرهنگ شعر و ادبیات و همچنین کشف و پرورش استعدادهای ادبی منطقه، در زمینه‌های شعر و داستان‌ کوتاه و بلند، نویسندگی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی توسط تیم آموزشی انجمن، برگزار می‌شود و حضور علاقمندان به عرصه های مختلف ادبی به خصوص شعر و ادبیات برای عموم آزاد است .
   
  در سی‌وهفتمین نشست انجمن ادبی گلتاک، شاعرانی چون ولید(جان) فقیری، مرجان محبی، سیاوش سرفراز، شیدا حسن‌زهی، محبوبه حبیب‌نیا، معصومه حبیب‌نیا، سهیلا دیودل‌، پریسا برهان‌زهی، اقبال ایرندگانی، مهلا جوادی،  عبدالله آذریان، زهرا ملاشاهی، فاطمه سایگانی، مقصود دهمیری،  نازنین ملازهی‌ الهه بامری، محمد رکنی، دلشاد بخشوده، مهین رودینی، محمد نیکی، فرهاد دهقانی، محمد نورزهی، غفار سرفراز، معصومه اخوت، نجمه قادریف عبدالرحمن بامری، فاروق دامنی، عبدالغنی دامنی، مهشاد لطفی، مهران بلوچی، محمد‌یاسین جلال‌زهی‌، واحد‌بخش لشکرزهی‌، محمد صفایی، الله‌بخش یادگاری‌، مسکان آتشی‌، محمد نارویی و احمد بیجاد به شعرخوانی خواهند پرداخت.
   
   لازم به ذکر است، علاقه‌مندان جهت شرکت و هرگونه هماهنگی، ارتباط و ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود می‌توانند از طریق شماره تماس و مجازی 093333949774 با دبیر انجمن ادبی گلتاک در ارتباط باشند.

برچسب ها: نشست ، ادبی ، شاعران ، انجمن ، گلتاک ، در ،
 

وقتی نور بلای جان مردم می‌شود

سه شنبه 25 دی 1397 02:05 ب.ظ

 

بهار نیوز - وقتی نور بلای جان مردم می‌شود

 • بهار نیوز - وقتی نور بلای جان مردم می‌شود
  حامد میرزاخلیل با بیان این نکته که با وجود آسیب‌های خطرناک و گسترده «آلودگی نوری» برای سلامتی انسان و سایر جانداران هنوز ابعاد پیچیده این پدیده به‌طور کامل روشن نشده است، اظهارکرد: واقعیت تجربه شده نشان می‌دهد که در کشور ما بسیاری از مشکلات محیط زیستی پیش از بحرانی شدن مورد توجه قرار نمی‌گیرند. در حوزه‌های مختلف از کاهش شدید جمعیت گونه‌های گیاهی و جانوری ارزشمند گرفته تا کمبود آب و آلودگی هوا  شاهد این وضع هستیم. در حال حاضر هم شواهد نشان می‌دهد که این اتفاق مشابه برای آلودگی نوری هم در حال وقوع است.وی با اشاره به اینکه نباید بعد از فراگیر شدن آسیب‌های ناشی از آلودگی نوری به فکر حل این مشکل بیفتیم و با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم که آلودگی نوری به یک معضل لاینحل و یا پیچیده تبدیل شود، تصریح کرد: آلودگی نوری زمانی اتفاق می‌افتد که استفاده نادرست و غیراستاندارد از نور صورت گیرد که در حال حاضر در شهرهای بزرگ مثل تهران شاهد چنین وضعی هستیم.

  چشم ما ایرانی‌ها به نور زیاد عادت دارد
  این پژوهشگر آلودگی نوری در پاسخ به این پرسش که استانداردهای نورپردازی‌ها بر چه مبنایی تعیین می‌شود؟ گفت: در کشورهای مختلف استانداردهای نورپردازی، با توجه به شرایط اقلیمی مناطق (میزان تابش نور و ابرناکی) مشخص می‌شود. در کشوری مثل انگلیس که هوا غالبا مه‌آلود است، چشم شهروندان به نور کم عادت دارد بنابراین وقتی وارد خانه می‌شوند با نور کم آن هم در یک گوشه خانه کارهایشان را انجام می‌دهند اما در کشور ما به دلیل تابش نورخورشید در بیشتر روزهای سال، چشم ما ایرانی‌ها به نور زیاد عادت کرده است، برای همین به دلیل شرایط اقلیمی که در آن مستقر هستیم در خانه نیز دوست داریم که همه چراغ‌ها را روشن کنیم و از نور زیاد استفاده می‌کنیم.

  شهرهای بزرگ دنیا طرح جامع نورپردازی دارند
  میرزاخلیل با بیان اینکه معمولا شهرهای توریستی بزرگ دنیا، طرح جامعی برای نورپردازی دارند و بر مبنای آن روشنایی مناطق مختلف شهر از جمله نقاط توریستی، تجاری، فرهنگی و مسکونی را طراحی می‌کنند،اظهارکرد: این طراحی به شکلی انجام می‌شود که نورپردازی عناصر و نمادها در نقاط توریستی به آسایش نقاط مسکونی لطمه وارد نکند،همچنین بر اساس برنامه جامع نورپردازی مشخص می‌شود که در مراکز تجاری بعد از پایان ساعت کاری نیازی به  بسیاری از جنبه‌های روشنایی نیست.این کارشناس حوزه محیط زیست در ادامه با اشاره به اینکه در کشور ما مدیریت روشنایی توسط دو نهاد شرکت‌های توزیع نیروی برق و شهرداری‌ها اعمال می‌شود، تصریح کرد: در شرایط حاضر در جاده‌ها و معابر شهری کشور ما از استانداردهایی تبعیت می‌شود اما در درون شهرها و فضاهای شهری مثل پارک‌ها و بوستان‌ها، پل‌ها، ساختمان‌های تجاری و اداری، میادین و ... شهرداری‌ها موظف هستند که نحوه نورپردازی نظارت داشته باشند. متاسفانه در این موارد ایراداتی وجود دارد که باعث بروز آلودگی نوری می‌شود.

  آلودگی نوری ناشی از بیلبوردهای تبلیغاتی
  وی همچنین درباره مصادیق آلودگی نوری در فضاهای شهری گفت: در کشور ما نورپردازی بیلبوردها یکی از منابع آلودگی نوری است چون در غالب موارد پروژکتور بیلبوردها با شدت زیاد تا نزدیک صبح روشن است، در حالی‌که میزان نورپردازی باید با ساعات اوج رفت و آمد شهروندان در معابر تنظیم باشد. طبیعی است که رفت‌ و آمد در معابر در ابتدای شب بالاست اما به‌تدریج با گذشت زمان از تعداد ترددکنندگان و مخاطبان این بیلبوردهای تبلیغاتی کاسته می‌شود و به‌طور قطع نور بیلبورد در ساعات ابتدایی شب باید با ساعت چهار صبح فرق داشته باشد.میرزاخلیل اضافه کرد: وجود بیلبوردهای تبلیغاتی در بزرگراه‌ها باعث پرت شدن حواس رانندگان و گاه وقوع تصادفات می‌شود. همچنین به دلیل زاویه اشتباه پروژکتور بیلبوردها شاهد هدررفت شدید نور هستیم، درحالی‌که برای هر لحظه تابش نور هزینه‌های کلانی صرف می‌شود که از محل مالیات شهری تامین می شود. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می کند که بدانیم در دنیای امروز بحث کاهش مصرف انرژی بسیار مورد توجه قرار دارد.این پژوهشگر آلودگی نوری تاکید کرد: در فضاهای شهری مثل فواره‌ها و حوض‌ها و نورپردازی نمای ساختمان‌های مختلف به‌ویژه ساختمان‌های فرهنگی اعمال نظر سلیقه‌ای در حوزه نورپردازی وجود دارد و شهرداری‌ها به استانداردها و اصول نورپردازی پایبندی ندارند.

  لطمات آلودگی نوری به سلامت شهروندان
  میرزاخلیل در بخش دیگر گفت‌وگو در مورد اثرات مخرب آلودگی نوری به سلامت شهروندان تصریح کرد: میزان نور زیاد باعث خدشه‌دار شدن ماهیت شب و برهم خوردن ساعات استراحت شهروندان می‌شود به طوری که به دلیل نور بالا در معابر و پارک‌ها و خیابان‌ها شهروندان رغبت کمتری به خواب پیدا می‌کنند. این وضعیت به سلامت شهروندان خدشه وارد می‌کند. اینها مواردی است که ناخودآگاه بر شهروند اثر می‌گذارد. استانداردهای مربوط به نور در دنیا مورد توجه قرار می‌گیرد و در کشور ما نیز مدیران شهری باید به جزییات این مسائل آگاه باشند.وی ادامه داد: انسان باید در تاریکی محض به خواب برود چون هرمون ملاتونین تنها در ساعات شب ترشح می‌شود. این هورمون وظیفه تنظیم چرخه طبیعی بدن را برعهده دارد که بر اساس آن چرخه خواب و بیداری، گرسنگی، عادت ماهانه زنان و سایر موارد تنظیم می‌شود. دقت داشته باشیم که اگر در اتاق خواب چراغی روشن باشد یا از طریق تیر چراغ برق یا پارک مجاور خانه نور وارد اتاق خواب شود، این موضوع باعث اختلال در ترشح هورمون ملاتونین می‌شود و فرد بعد از بیدار شدن احساس خستگی و کرختی می‌کند.به گفته این کارشناس حوزه آلودگی نوری در شهرهای بزرگی مثل تهران و مشهد به دلیل نورپردازی‌های غلط شهری، میزان نور در اتاق خواب‌ها در شب به حدی بالاست که نه تنها اجسام دیده می‌شود بلکه گاه رنگ‌ها نیز قابل تشخیص هستند و این یعنی فاجعه. نور بالا در اتاق خواب و عدم ترشح ملاتونین، باعث بروز بسیاری از انواع سرطان‌ها می‌شود. این موضوع روی افرادی که در شغلشان شب بیداری دارند مور تحقیق قرار گرفته است.

  این پژوهشگر آلودگی نوری در بخش پایانی گفت‌وگو با اشاره به اینکه به تازگی مستندی در مورد آلودگی نوری تولید شده است، گفت: برای اولین بار است که در مورد آلودگی نوری مستندی تهیه شده است. این مستند در روز چهارشنبه (۲۶ دی‌) در دانشکده فیزیک داشنگاه تهران اکران خواهد شد. این فیلم توسط خانه مستند انقلاب اسلامی تهیه شده و مسعود دهنوی کارگردان آن است. در این مستند آسمان شب داخل شهر تهران و بیرون شهر به تصویر کشیده و تفاوت‌های آن با آسمان کاروانسرای دیرگچین در حوالی ورامین بررسی شده است. تاریکی آسمان هنگام شب یکی از معیارهای اندازه‌گیری آلودگی نوری به حساب می‌آید.


برچسب ها: وقتی ، نور ، بلای ، جان ، مردم ، می‌شود ،
 

دانلود آهنگ یه ذره یواش مهرزاد امیرخانی

چهارشنبه 19 دی 1397 09:31 ب.ظ

 

دانلود آهنگ یه ذره یواش مهرزاد امیرخانی | با دو کیفیت 320 و 128

 • دانلود آهنگ یه ذره یواش مهرزاد امیرخانی | با دو کیفیت 320 و 128

  دانلود آهنگ یه ذره یواش مهرزاد امیرخانی

  همین حالا دانلود کنید و لذت ببرید از ♫ آهنگ یه ذره یواش چشات یه جوریه که هر کی میبینه میمیره براش با صدای مهرزاد امیرخانی به همراه تکست و بهترین کیفیت در رسانه موزیکفا ♫

  شعر : مهرزاد امیرخانی | ملودی : عماد طغرایی | تنظیم قطعه : فرشاد یزدی

  Download Old Music BY : Mehrzad Amirkhani | Ye Zare Yavash With Text And 2 Quality 320 And 128 On Music-fa

  M amirkhani485798798798574985797985 دانلود آهنگ یه ذره یواش مهرزاد امیرخانی

  متن آهنگ یه ذره یواش مهرزاد امیرخانی

  ───┤ ♩♬♫♪♭ ├───

  جونــمی!●♪♫
  چطو بگم برات؟ همونی، که می دونمی!●♪♫
  همخونه می… یه جوری عاشقم؛ که انگار هم خونمی!●♪♫
  جونمـــی!●♪♫
  یارِ من… عزیزِ مهربونِ مردم آزارِ من!●♪♫

  شعر : مهرزاد امیرخانی
  نمی دونی؛ چیه دلیلِ انقد اصرارِ من…! آره! من، عاشقم…●♪♫
  یه ذره یواش!●♪♫
  چشات یه جوریه که هر کی می بینه؛ می میره براش!●♪♫
  با همه آره…●♪♫
  ولی با ما یه نفر؛ این جوری نباش… یه ذره یواش!●♪♫
  یه ذره یواش!●♪♫
  چشات یه جوریه که هر کی می بینه؛ می میره براش!●♪♫

  ملودی : عماد طغرایی

  Untitled 2 1 دانلود آهنگ یه ذره یواش مهرزاد امیرخانی
  با همه آره…●♪♫
  ولی با ما یه نفر؛ این جوری نباش… یه ذره یــواش!●♪♫
  یارِ من… دوای دردِ قلبِ تنگِ بیمارِ من…●♪♫
  سوای هر چیزی… دلم دوسِت داره…●♪♫
  من؛ عاشقم! عاشقم…●♪♫
  یه ذره یواش!●♪♫
  چشات یه جوریه که هر کی می بینه؛ می میره براش!●♪♫

  تنظیم قطعه : فرشاد یزدی
  با همه آره…●♪♫
  ولی با ما یه نفر؛ این جوری نباش… یه ذره یواش!●♪♫
  یه ذره یواش!●♪♫
  چشات یه جوریه که هر کی می بینه؛ می میره براش!●♪♫
  با همه آره…●♪♫
  ولی با ما یه نفر؛ این جوری نباش… یه ذره یواش!●♪♫

  ───┤ ♩♬♫♪♭ ├───


برچسب ها: دانلود ، آهنگ ، یه ، ذره ، یواش ، مهرزاد ، امیرخانی ،
 

ابتکار: اصلاح طلبان زیر پای محصورین پوست خربزه نینداختند

جمعه 14 دی 1397 02:35 ب.ظ

 

ابتکار: اصلاح طلبان زیر پای محصورین پوست خربزه نینداختند

 • ابتکار: اصلاح طلبان زیر پای محصورین پوست خربزه نینداختند
  حوادث بعد از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنان در یاد سیاسیون و عموم مردم زنده است و نهم دی ماه هر سال شخصیت ها و افراد مختلف اعم از اصولگرا و اصلاح طلب به بیان خاطرات خود از آن ایام می پردازند. محمدرضا باهنر گفته «سال ۹۶ مشکل حصر تا انتهای حل شدن رفت اما زیر پای کروبی پوست خربزه انداختند» و محمدنبی حبیبی هم از مرحوم عسگراولادی نقل کرده «اصلاح طلبان سال ۸۸ دفتر میرحسین را شنود می کردند و نمی گذاشتند رایزنی دلسوزان نظام به نتیجه برسد»معصومه ابتکار درباره اظهارات محمدرضا باهنر به خبرآنلاین گفت: انتظارات جامعه و کسانی که به آقای روحانی رأی دادند در دوره دوازدهم ریاست جمهوری خیلی روشن است. مردم و جوانان انتظارات خیلی مشخصی داشتند و یکی از انتظارات در این حوزه بود. آقای رئیس جمهور و دولت نسبت به این مسئله بی تفاوت نبودند و تلاش های زیادی انجام شد.
  وی افزود: آقای قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در حوزه درمان خیلی پیگیر این موضوع و موضوعات مرتبط بود و خیلی شرایط تغییر کرد. شرایط عمومی، ملاقات ها و دیدارها با پیگیری هایی که آقای رئیس جمهور و دولت انجام داد، رو به بهبود است ولی خوب همه می دانند اصل مسئله حصر در اختیار دولت نیست و کماکان باقی است.
  معاون رئیس جمهور اظهار کرد: در شرایطی که الان مورد سخت ترین هجمه ها و بیشترین صدمات از طرف دولت آمریکا هستیم، موضوعی که خیلی می تواند به وفاق ملی کمک کند، این است که برای همگرایی، وحدت و امید بیشتر و رفع اختلافات داخلی تلاش کنیم تا انشاءالله مسائل با درایت حل شود.
  وی درباره کمک محصورین به حل مسئله بیان کرد: فکر می کنم همین طور بوده و همراهی و دقت نظر داشتند. آنها می دانند شرایط کشور چه طور است و الان هجمه هایی از بیرون به ایران وارد می شود. آنها می دانند چقدر شرایط اقتصاد ایران شکننده است. آنها می دانند چقدر از بیرون دنبال بهره برداری از فشارهایی هستند که روی زندگی مردم وجود دارد. قطعا آنها درک بسیار بالا و دقیقی دارند و قطعا آنها در این موضوع همراهی خوبی داشتند.
  این عضو کابینه دولت دوازدهم در پاسخ به این سئوال که آیا اصلاح طلبان پوسته خربزه زیرپای محصورین می اندازند تا با ادامه حصر، زمان رقابت های سیاسی از این وضعیت بهره برداری انتخاباتی کنند؟ گفت: خیر این طور نیست، این خیلی اشتباه است، اگر کسی چنین کاری کند. اصلاح طلبان به عنوان فعالان سیاسی یکی از امتیازاتی که داشتند، موضوع برخورد صادقانه با مردم بود.
  وی ادامه داد: اصلاح طلبان به دور از سیاسی کاری و سیاسی بازی ،رویه شان برخورد صادقانه است و مردم نیز اعتماد کردند. {اصلاح طلبان} صبوری نشان دادند. البته صبر نه به مفهوم پذیرش شرایط غیرعادلانه، بلکه به مفهوم اینکه تلاش کنند که از طریق سیاست ورزی و از طریق آن مجراهایی که وجود دارد، بتوانند تغییرات و اصلاحات لازم را به وجود بیاورند.
  ابتکار در پاسخ به دبیرکل حزب موتلفه که موضوع شنودگذاری سال ۸۸ اصلاح طلبان در دفتر میرحسین موسوی را مطرح کرده، گفت: نمی توان کلی گفت، ممکن است یک یا چندین نفر از فعالین رفتند و دیدگاه هایی را گفتند اما نباید آن را به کل جریان اصلاحات تعمیم داد.
  وی افزود: اصلاح طلبان بالاخره از طرف مردم به ویژه جوانان تحت فشار هستند. ما نمی توانیم از خواسته های جوانان روی گردان باشیم، اگر این اتفاق بیفتد، فاصله ها بیشتر خواهد شد و بعد به نقطه ای خواهیم رسید که فاصله ها غیرقابل جبران می شود. ما مرتب داریم این وعده ها را به آینده نامعلومی موکول می کنیم، برای جوانان این اتفاق خیلی دشوار است.
  معاون رئیس جمهور یادآور شد: باید سعی کنیم جوانان را همراه در مسائل نگه داریم. باید با جوانان مخصوصا درباره موضوعات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی که برای آنها مهم است گفتگو کنیم. اجازه دهیم جوانان حرف ها، مطالبات و خواسته های شان را بزنند. به نظر من بیشتر جریان اصلاحات تحت تأثیر یک چنین نگاه هایی است. اگر یک جاهایی دوستان مقداری صحبت های جدی و محکمی را مطرح می کنند، تحت تأثیر چنین فضایی است.
   

برچسب ها: ابتکار: ، اصلاح ، طلبان ، زیر ، پای ، محصورین ، پوست ،
 

عکس/ یکی از آخرین عکس های حاج همت

یکشنبه 9 دی 1397 02:47 ق.ظ

 

عکس/ یکی از آخرین عکس های حاج همت

 • عکس/ یکی از آخرین عکس های حاج همت

  به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، آنچه می بینید، عکسی تاریخی و یکی از آخرین عکس های شهید همت قبل از شهادت در عملیات خیبر است.

  این عکس در اسفند ۶۲ در منطقه طلاییه و در جریان عملیات خیبر در حضور در جمعی از رزمندگان گردان عمار لشگر ۲۷ برداشته شده است.

  شهدایی که در عکس دیده می شوند به ترتیب از راست عبارتند از:
  - شهید مرتضی مفاخری= کادر گردان عمار
  - شهید اسماعیل لشگری = فرمانده گردان عمار
  - شهید ابراهیم اصفهانی= معاون گردان عمار
  - شهید حاج محمد ابراهیم همت= فرمانده لشگر ۲۷
  - شهید علیرضا سلیمی = (دقیق پشت سر حاج همت است)
  - شهید علی محمد محمدی = (نفر اول از چپ)

  حماسه حاج همت و یارانش در حفظ جزایر و مقاومت در مقابل پاتک های وحشتناک، سنگین و پرحجم دشمن که از حمایت کامل غرب و شرق برخوردار بود غیرقابل توصیف و وصف ناشدنی است.


برچسب ها: عکس/ ، یکی ، از ، آخرین ، عکس ، های ، حاج ،
 

دانلود آهنگ محسن ابراهیم زاده گل پونه

دوشنبه 3 دی 1397 09:51 ب.ظ

 

دانلود آهنگ محسن ابراهیم زاده گل پونه

همینک برای شما عزیزان آهنگ گل پونه با صدای هنرمند محسن ابراهیم زاده با دو کیفیت 320 و 128 آماده شده است

تنظیم کننده : معین راهبر

Exclusive Song: Mohsen Ebrahimzadeh \ Gol Poneh With Text And Direct Links In UpMusics

قسمت های از متن موزیک گل پونه با صدای محسن ابراهیم زاده:

تا هستی خوبه حال‌ گل پونه...

همین علاقه خوب و عالیه که بینمونه...

محسن ابراهیم زاده گل پونه


برچسب ها: دانلود ، آهنگ ، محسن ، ابراهیم ، زاده ، گل ، پونه ،