تبلیغات
پیله ی تنهایی - چگونه از شر جوش های سفید بعد اصلاح خلاص شویم

چگونه از شر جوش های سفید بعد اصلاح خلاص شویم

دوشنبه 14 خرداد 1397 01:51 ق.ظ

 

چگونه جوش های سفید بعد اصلاح را از بین ببریم

 • چگونه جوش های سفید بعد اصلاح را از بین ببریم

  salamatmag 4 1 300x150 چگونه از شر جوش های سفید بعد اصلاح خلاص شویم

  در این مقاله در سلامت مگ به اینکه چگونه از شر جوش های سفید بعد اصلاح خلاص شویم می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

  جوش بعد از اصلاح

  جوش های ناشی از اصلاح با تیغ برجستگی های کوچکی می باشند که بعد از اصلاح با تیغ، بر روی پوست ظاهر خواهند شد. این برجستگی ها بعد از اصلاح و زمانی که موها به جای اینکه به بیرون از پوست بیایند و رشد بکنند، زیر پوست مانده اند و در زیر پوست رشد کرده اند و به دور خود پیچ می خورند به وجود می اید و گسترش پیدا خواهد کرد. این برجستگی ها می توانند باعث تحریک پوست و ایجاد جوش بشوند. همچنین ممکن است باعث بروز زخم هایی بر روی پوست بشوند.

  علت جوش بعد از اصلاح

  حال که با روشهای طبیعی و خانگی درمان جوش بعد از اصلاح آشنا شده ایم بهتر است دلیل جوش و حساسیت بعد از اصلاح را نیز بیابیم .

  هر گونه ضربه و تروما به پوست میتواند منجر به التهاب بشود. چون با اصلاح صورت مو از ریشه کنده خواهد شد و میتواند در همان قسمت باعث التهاب بشود و به شکل جوش بروز بکند. از آنجاییکه پوست اشخاص به ضربه وارده واکنش‌های متفاوتی نشان خواهد داد پس یک ضربه مثل در پوست دو نفر واکنش یکسانی نخواهد داشت و این نشاندهنده حساس بودن پوست انسان هست.

  علاوه بر آن در پوست اشخاص متفاوت میکروبهای مختلفی نیز موجود است که فلورای طبیعی پوست هستند و در مواقع طبیعی هیچ مزاحمتی ایجاد نخواهند کرد ولی در بعضی مواقع که پوست به دلایلی آسیب می بیند این میکروبها تزاید پیدا خواهند کرد و باعث عفونت در آن ناحیه شده اند. میکروبهای خاصی از قبیل استافیلوکوک طلائی در این مواقع بیشتر باعث عفونت خواهند شد.

  در نتیجه بهتر هست قبل از اصلاح پوست صورت را با محلولهای استریل کننده مانند الکل هفتاد درجه تمیز بکنید و اگر با این کارهنوز التهاب ایجاد شده باشد از کرمهای ضد التهاب از قبیل هیدروکورتیزون مصرف بکنید.

  download 300x150 چگونه از شر جوش های سفید بعد اصلاح خلاص شویم

  مراقبت از پوست بعد از اصلاح صورت خانم‌ها

  درحین برداشتن موهای اضافی صورت، موها از جای خود کنده خواهند شد و ضربه‌هایی به پوست وارد خواهند کرد که علت ایجاد التهاب و قرمزی پوست و حتی خارش پوست پس از اصلاح هست. البته پوست‌های مختلف عکس‌العمل‌های متفاوتی نشان خواهند داد. جوشهای پوستی پس از اصلاح نیز به خاطر عوامل میکروبی هست که در حین برداشتن موها، وارد پوست می شوند و باعث جوش زدن پوست خواهند شد.پس باید مراقبت از پوست بعد از اصلاح صورت خود کاری انجام بدهید.

  بد نیست پس از اصلاح کمی صبر کنید تا التهاب پوست از بین رفته، سپس پوست خود را ضدعفونی و تمیز بکنید. برای اینکار می توانید از ماسکهای طبیعی خنک کننده و پاک کننده استفاده بکنید. ژل آلوئه ورا، ماسک لیموترش و عسل ، ماسک شیر و عسل هم مهم ترین روش برای پاکسازی پوست می باشد. به خصوص که عسل خصوصیت ضدعفونی کننده دارد.

  سعی بکنید پوست خود را خنک بکنید چون با کنده شدن موها جریان خون زیرپوست شدت یافته و حرارت پوست زیاد میشود .

  البته استفاده از افترشیو زنانه هم که حاوی روغن سنبل هست می تواند باعث رفع حساسیت بعد از اصلاح بشود ، التیام بخش و خنک کننده باشد و از به وجود امدن جوش و لکه های قرمز جلوگیری بکند.

   جوش بعد از اصلاح به روش طبیعی درمان خواهد شد

  استفاده از عسل

  خاصیت ضدباکتری عسل شناخته شده هست و میتواند حساسیت و قرمزی پوست را سریعاً درمان بکند. عسل تورم و التهاب را کم خواهد کرد و پوست را مرطوب نگه داشته است. بعلاوه این، از عفونت پوست هم جلوگیری خواهد کرد.

  کمیعسل را به پوست مالیده. بگذارید روی پوست خشک بشود، سپس آن را با آب سرد شستشو دهید.

  همینطور نیز میتوانید نصف قاشق چای خوری عسل را با یک قاشق غذاخوری ماست مخلوط بکنید. این مخلوط را روی پوست بزنید و ۱۵ دقیقه صبر کرده تا پوست را با آب ولرم آب بکشید.

  یکی از این درمان‌ها را ۳ تا ۴ مرتبه در روز انجام دهید.

  Applying cream to skin 300x150 چگونه از شر جوش های سفید بعد اصلاح خلاص شویم

  جوش شیرین برای جوش بعد از اصلاح

  جوش شیرین یکی دیگر از درمان‌های طبیعی و خانگی قدیمی می باشد که برای بهتر شدن این عارضه پوستی استفاده شده است . خاصیت ضدالتهاب این ماده باعث تسکین پوست خواهد شد و خارش و قرمزی پوست را نیز کم می کند.

  برای درمان جوش بعد از اصلاح با جوش شیرین به صورت زیر عمل بکنید.

  یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با ۱ پیمانه آب مخلوط بکنید.

  یک تکه پنبه را به محلول آغشته کرده و به پوست بمالید

  حالا ۵ دقیقه صبر بکنید و بعد پوست را با آب سرد شستشو دهید.

  این کار را ۲ تا ۳ مرتبه در روز انجام دهید تا جوش ها از بین برود


برچسب ها: چگونه ، از ، شر ، جوش ، های ، سفید ، بعد ،