راهکارهای موثر برای جلوگیری از علائم پیری

دوشنبه 4 دی 1396 03:53 ق.ظ

 

راهکارهای موثر برای جلوگیری از علائم پیری • پرتال تعاون

 • راهکارهای موثر برای جلوگیری از علائم پیری • پرتال تعاون

  پیری

  پیری، پدیده ای هست که همه افراد دچار آن خواهند انجام گرفت ولی بعضی افراد زودتر به سراغ پیری می روند. پوست هم مانند بدن نیاز به مراقبت دارد و باید از آن به نیکوی مراقبت کنید تا پیری را به تاخیر بیندازید. در این مقاله راهکارهای موثر برای مبارزه با علائم پیری را آماده کـــرده ایم. پیشنهاد می کنیم که حتما این مقاله را مطالعه کنید. با ما همراه شوید.

  پیری یکی از پدیده‌هایی ست که افراد در عین حال که با آغوش باز به هستقبال آن می‌روند، به مبارزه با آن برمی‌خیخانومد. اگرچه ممکن هست به خود و به آنچه هستید، زیاد اعتماد داشته باشید، اما، مراقبت از بدن در برابر تغییرات زیاد دشوار هست. به ویژه زمانی‌ که دیگر خط ها و چین و چروکها روی صورت شما ظاهر انجام گرفته‌اند.

  اگر برای مبارزه با علائم پیری آماده هستید، اما به اعمال جراحی علاقه‌ای ندارید، نکته‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم تا این فرایند را کندتر کنید – یا حتی برخی از علائم را از بین ببرید.

  تایمی نوبت به رعایت یک پلن مراقبت از پوست می‌رسد، زمان آن نیست که بتوان مراحل را حذف کـــرد. از طرفی، نباید محصولاتی را هستفاده کـــرد که نتوانند در شفاف سازی و حفظ لطافت پوست مؤثر واقع شوند و نگرانی‌های شما را برطرف کنند. تایمی پیری فرامی‌رسد، از دست دادن رطوبت و انعطاف‌پذیری پوست تکمیلاً عادی هست. انتخاب محصولاتی که این نگرانی‌ها را برطرف کنند و هستفاده از عناصری که بتوانند این نقایص را جبران کنند، شما را به نتایجی واقعی می‌رسانند.

  به بدن آب کافی برسانید

  درست همانگونه که از بیرون به پوست غذا می‌دهید، باید از درون هم به آن غذا داد. از داشتن آب کافی در بدن اطمینان حاصل کنید. نوشیدن آب در طول روز پوست را نرم و صاف نگه می‌دارد. این کار در ماههای دراز و سرد زمستان اهمیت افزایشی پیدا می‌کند.

  سیگار

  سیگار را ترک کنید

  اگر یک فرد سیگاری هستید، تایم آنست که جداً به فکر ترک آن باشید. سیگار کشیدن نه تنها برای سلامتی مضر هست، بلکه برای پوست هم آسیب‌هایی باور نکـــردنی به همراه دارد. مطالعات نشان داده هست که مصرف دخانیات پیدایش چین و چروک روی پوست اطراف چشمها و دهان را تسریع می‌کند و شما پیرتر از آنچه هستید، به نظر می‌رسید.

  میوه و سبزیجات را فراموش نکنید

  همه این جمله مشهور را شنیده‌ایم که « شما همان چیزی هستید که می‌خورید»؛ و این تکمیلاً حقیقت دارد. حتماً باید مقدار سالمی از میوه و سبزیجات رنگارنگ و سرشار از ویتامین را در طول روز مصرف کـــرد. مصرف این مواد نه تنها برای بدن مفید هست، بلکه آنتی‌اکسیدان لازم برای جنگیدن با رادیکالهای آزاد را در اختیار بدن قرار می‌دهد. رادیکالهای آزاد علائم قابل رؤیت پیری را به وجود می‌آورند.

  نیازی نیست به اعمال جراحی متوسل شوید

  تنها به این دلیل که می‌خواهید روند پیری را کند کنید، و یا علائم پیری را برطرف کنید، به این معنی نیست که نیازمند اقدامات و جراحی‌های جدی هستید. در عوض، با دنبال کـــردن این نکات، بعد از مدتی تغییرات را در خود مشاهده خواهید کـــرد.

  منبع: جام جم آنلاین


برچسب ها: راهکارهای ، موثر ، برای ، جلوگیری ، از ، علائم ، پیری ،