تبلیغات
پیله ی تنهایی - بررسی مشکلات محله “علم و صنعت” در شورای شهر تهران

بررسی مشکلات محله “علم و صنعت” در شورای شهر تهران

چهارشنبه 1 دی 1395 10:22 ق.ظ

 

بررسی مشکلات محله "علم و صنعت" در شورای شهر تهران

 • بررسی مشکلات محله "علم و صنعت" در شورای شهر تهران

  محسن پیرهادی عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیته نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران، در راستای بررسی مشکلات محلات شهر تهران طی جلسات کارشناسی با حضور کارشناسان حوزه مدیریت شهری به بررسی مشکلات “محله علم و صنعت” واقع در محدوده شهرداری منطقه۴ پرداخت.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی قائم شهر نیوز، محسن پیرهادی گفت: استشمام بوی بد ناشی از فاضلاب مسیل خیابان عبادی، موجب آزردگی اهالی شده و اهالی محله از عدم رسیدگی به وضع این مسیل، ابراز نارضایتی گسترده ای دارند.

  عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران افزود: مسیل عبادی از دانشگاه علم صنعت شروع می شود و از خیابان عبادی می گذرد. بوی بد ناشی از این مسیل به ویژه در فصول گرم سال، موجب اذیت و آزار ساکنین محله شده و اقدامات صورت گرفته به دلیل عدم هماهنگی و تعامل بین مسئولین دانشگاه علم و صنعت و شهرداری هنوز به نتیجه نرسیده است و این مسئله می بایست در اولویت برنامه های این محله قرار گیرد.

  پیرهادی احداث کتابخانه در “محله علم و صنعت” را از دیگر خواسته های شورایاری و اهالی محله عنوان کرد و افزود: باتوجه به پتانسیل های محله، همچون دانشگاه علم و صنعت، احداث کتابخانه به منظور دسترسی و بهره مندی جوانان محله از محیطی مناسب برای مطالعه و تحقیق، امری است که می توان با ایجاد تعامل میان شهرداری و مجموعه دانشگاه علم و صنعت جامه عمل بپوشد. وی در ادامه اظهار داشت: عدم تامین پارکینگ توسط دانشگاه علم و صنعت برای دانشجویان و پارک ماشینهای دانشجویان در حاشیه خیابان موجب بروز مشکلات ترافیکی در محدوده شده است.

  رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران، تبدیل سوله بحران به شهربازی را از مشکلات دیگر عنوان شده توسط شورایاری و هیئت امنا عنوان کرد و افزود: با توجه به عبور گسل های متعدد، همچون گسل های فشم-مشاء، گسل شمال تهران و دیگر گسل های فعال تهران که اکثرا دوران بازگشتشان نیز فرا رسیده است و همچنین وجود بافت های فرسوده در مناطق شهر، آمادگی جهت مقابله با ایجاد بحران ها و حوادث باید جدی گرفته شود و اینجا سوله ها می بایست به کاربری اصلی خود برگردانده شود.

  پیرهادی از دیگر خواسته های اهالی، ساماندهی مشاغل مزاحم، عاملین سد معبر به ویژه تعمیرگاه های خودرو در خیابان سراج و والائیان، نظارت مستمر بر عملکرد پیمانکاران خدمات شهری به منظور جمع آوری به موقع زباله های بازیافتی و پسماند، ترمیم روکش آسفالت معابر سطح محله و حضور مضاعف ماموران نیروی انتظامی به منظور افزایش امنیت در محدوده محله بیان داشت و افزود: کلیه مشکلات و خواسته های اهالی محله از طریق مکاتباتی با شورایاری و هیئت امناء احصاء گردید و پس از جلسات کارشناسی با حضور کارشناسان کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران، مکاتبات لازم با شهردار تهران، معاونت های مربوطه، دستگاه ها و ارگان های ذی ربط بعمل آمد و پیگیری کلیه موارد در کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران در دست اقدام می باشد.

  مطلب بررسی مشکلات محله “علم و صنعت” در شورای شهر تهران در سایت بزرگ قائم شهر نیوز

برچسب ها: بررسی ، مشکلات ، محله ، “علم ، و ، صنعت” ، در ،